Audinių priežiūros patarimai
Atsiradus kavos, vyno, tepalo, kraujo ar kitai sunkiai valomai dėmei, neskubėkite valyti ar skalbti patys. Skubotas ir nekvalifikuotas valymas, vanduo ir įprastos skalbimo priemonės tik užtvirtina dėmę, todėl vėliau pilnai ją išvalyti būna sudėtinga. Kuo „šviežesnė” dėmė, tuo didesnė tikimybė ją pilnai išvalyti.
Pirkdami naują rūbą, atkreipkite dėmesį į jų valymo ir priežiūros ženklus. Kiekvienas naujas gaminys turi turėti etiketę su valymo simboliais. Gaminiai be valymo ženklų valomi be garantijos!
Nelaikykite namuose nevalytų, dėmėtų drabužių ar kitų audinių. Pasibaigus sezonui, pasinaudokite valyklos paslaugomis, o tik po to švarius rūbus kabinkite į spintas. Atminkite, kad įsisenėjusių dėmių ir nešvarumų valymo technologinis procesas tampa daug sudėtingesnis. Tad drabužius ruoškite sezonui iš anksto.
Jokiu būdu nevalykite namuose natūralios odos ir kailio gaminių. Jie gali sukietėti, nublukti bei išryškėti kiti defektai, būdingi natūralios odos ir kailio gaminiams! Lygios ir verstos natūralios odos valymo procesas labai sudėtingas, nes valymo metu išryškėja spalvos pakitimai ir nublukimai, dažymo defektai, atskirų detalių atsiklijavimai ir kt.
Pūkų ir plunksnų gaminiai dėvėjimo metu susitepa žmogaus organizmo išskiriamu prakaitu ir riebalais. Be to sudulka ir būna supilti kava ir kitais produktais. Dėl šių priežasčių gaminiuose atsiranda dulkių erkučių. Siekiant išvengti šių nemalonumų, mes patariame Jums bent vieną kartą per metus valyti savo patalynę ir taip išvengti nemalonumų.